Yeni Sürümü, Yeni Logosu ve Yeni Adıyla Google Ads 😎

Total
Shares

Yeni sürümünü geçtiğimiz aylarda yayınlayan Google, şimdilerde Adwords için yeni adını ve logosunu duyurmaya hazırlanıyor. Adwords, 24 Temmuz 2018’den itibaren Google Ads olarak karşımıza çıkacak.

Yeni ürünlerinin tanıtımını yapan Google, bu ürünlerinde logo değişikliği ile geliyor. Bu yenilikle birlikte değişen özellikler ve yeni logo sadece Ads tarafında değil elbette. Google’ın diğer platformlarında da yenilikler ve güncellemeler yapılmış. Google Marketing Platform ve Google Ad Managerda bu yeniliklerden bazıları.

Google Ads’de Neler Değişiyor?

Yeni bir logoyla gelen Google Ads güncellemesinde küçük işletmelere özel yenilikler…

Google Ads ile özellikle küçük işletmelere, online reklamlara başlamak için her zamankinden daha kolay olan yeni bir kampanya türü sunuluyor. Google Ads’in machine learning teknolojisi küçük işletmelerle buluşturuluyor ve herhangi zor bir süreç olmadan kolayca reklam oluşturup, sonuç almalarına yardımcı oluyor. Bu sayede işletmelerin reklamlarını kolayca yönetmelerine olanak sunuluyor.

Yeni gelen bu özellik ile artık küçük işletmeler de Akıllı Reklamları kullanabilecekler. İşletme sahipleri için reklam teknolojileri ve yeni inovasyonlar harmanlanarak akıllı kampanyalar yaratıldı. Google Ads ile küçük işletme sahipleri artık dakikalar içinde yeni akıllı kampanyalar oluşturabilecekler.

Küçük işletmeler için online reklamların amacını düşündüğümüz zaman genellikle site üzerinden satış gerçekleştirmek, arama almak veya mağazaya müşteri çekmek öne çıkıyor. Akıllı kampanyaları kullandığınızda, öncelikli olarak bu hedeflerden hangisinin sizin asıl amacınız olduğu sorulacak ve en çok önemsediğiniz hedef için kampanyanıza özel ayarlamalar ve optimizasyonlar yapılacak. Bu sayede küçük işletmeler kampanya ayarları ile boğuşmaktan kurtulacak diyebiliriz.

Image Picker ile En Uygun Reklam Görselleri

İlk izlenim önemlidir…

Yayınladığınız reklamların göze çarpıcı olması ve işinizi doğru şekilde yansıtıyor olmasının ne kadar önemli olduğu artık bilinen bir gerçek. Yeni çıkartılacak olan “Image Picker” ile de buna dikkat çekiliyor. Image Picker’ı kullanıma sunarak artık reklamlarınızda daha doğru görseller kullandığınızdan emin olabilirsiniz. Google’ın önerdiği 3 fotoğrafı seçerek ya da kendi görselinizi yükleyerek reklamlarınızı oluşturabileceksiniz. Bu fotoğrafların ve metinlerin kombinasyonlarından oluşan sonuçları görme şansınız ile sizin için en doğru olan fotoğraf ve metin kombinasyonunu oluşturup, reklamlarınızla daha dikkat çekici olabilirsiniz.

Google Marketing Platform İle Daha Güçlü Bir İşbirliği

Google Analytics 360 ve DoubleClick işbirliği ile daha takip edilebilir ve kolay yönetilebilir bir platform geliyor: Google Marketing Platform!

Daha çok kurumsal pazarlamacıların kullanımına yönelik çıkartılan Marketing Platform, Google’a göre pazarlamacıların ihtiyaçlarından doğan bir ürün. Reklam teknolojilerinin ve analitik verilerin birlikte kullanılması, müşterilerinizi ve reklam sonuçlarınızı daha iyi anlayıp, daha iyi analiz etmenizi sağlar.

Google Pazarlama Platformu, Analytics 360 Suite ve DoubleClick Dijital Pazarlama arasındaki mevcut entegrasyonlar üzerinde reklam verenlerin hedeflerine ulaşmalarına sağlıyor. Bu platform ile pazarlamacıların dijital medya ve müşteri deneyimlerini tek bir yerde planlamasına, satın almasına, ölçmesine ve optimize etmesine yardımcı oluyor.

Google’ın yaptığı son anket sonuçlarına göre, “müşterileri daha iyi anlamak” pazarlamacılar için #1 numaralı öncelik olarak öne çıkıyor ve tabii ki Google bu konuya çözüm üretecek yeni bir ürün sunuyor.

İşbirliği yapmayı ve analizleri paylaşmayı kolaylaştıran araçlar sunarak, Google Pazarlama Platformu, müşteriye yönelik pazarlama yaklaşımını ilke edinmeye yardımcı oluyor. Marketing Platform, müşteri odaklı pazarlama yaklaşımına yönelik daha rahat çalışılabilmesi için sunduğu araçlar ile analizleri ve bilgileri ortak bir platformda paylaşmaya olanak sağlıyor.

Google Pazarlama Platformu, Analytics 360 Suite ve DoubleClick ürünleri arasındaki mevcut entegrasyonları temel alıyor ve Google verdiği bir örnekle pazarlamacıların reklamları ve analiz teknolojisini birlikte kullandıklarında mükemmel sonuçlar elde ettiklerini öne sürüyor. Google case studyörneğinde; BookIt, markasıyla ilgilenen gezginlerin ilgilerini ortaya çıkarmak ve analiz etmek için Analytics 360’ı kullanıyor ve bu veriler ile Görüntülü ve Video reklamlarında yeni kampanyalar oluşturuyor. Sonuç, %20’lik artışgetiren bir geri dönüş oranı!

Tüm Hizmetleri İle Bir Bütün: Google Ad Manager

Son yıllardaki kullanıcı deneyimi değişimleri ve buna bağlı olarak kullanıcıların içeriklere birçok farklı cihazdan ulaşıyor olması ve reklam verenlerin kolay erişim talebine karşı geliştirilen yeni bir ürün, Google Ad Manager.

Google Ad Manager, reklamlarınızla ilgili her şeyi görebildiğiniz, kontrol edebildiğiniz, ayarlayabildiğiniz ve analiz edebildiğiniz bir platform. Ad Manager’ın güçlü analiz araçları ile daha akıllı kararlar vererek, proaktif analizler yapıp ve ayrıntılı raporlar alarak işletmenizi büyütme şansını yakalayabilirsiniz.

Ad Manager ile tüm kaynaklarınızı tek bir yerden yönetebilmenin verdiği pratiklik ile tüm kontrolü elinize alıp, veri odaklı çalışabilme gücünüz ile markanız için en doğru kararları verebilirsiniz. Ad Manager en çok profesyonel reklam verenlerin işine yarayacak ve reklamları yönetmek adına kolaylık sağlayacak bir ürün gibi görünüyor.

Ad Manager’da aradığınız ve düşünebildiğiniz her servis var! Reklam yayıncıları için düşünülmüş bir özellik ise sitenizde gösterilecek reklamları seçebiliyor olmanız. Panelde sunulan denetim sistemleri ile sitenizde veya uygulamanızda görünmesini istediğiniz reklam türlerine izin verin ve geri kalanları otomatik sistem tarafından engellensin! Böylece hangi reklam türlerini yayınlamak istediğinize siz karar verin!

Native Ads ile kişiselleştirilmiş reklamlar…

Native Ads ürünü ile kişisel olarak ayarlayabileceğiniz reklamlar oluşturabiliyorsunuz! Müşteri ve marka odaklı kişiselleştirilmiş görüntülü reklamlarınız ile daha çok müşteri ve dönüşüm sağlama şansını deneyebilirsiniz. Native Ads paneli üzerinden görsel, call-to-action ve açıklamanızı belirleyerek kişiselleştirilmiş reklamınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Ve oluşturduğunuz reklamın çeşitli varyasyonlarının mobil, tablet ve desktop üzerinde nasıl göründüğünü görebilirsiniz.

Google’ın yeni güncellemeleri bu şekilde Google Ads, Google Marketing Platform ve Ad Manager ürünlerini içeriyor. Var olan ürünler daha efektif olacak şekilde birleştirilip ortaya yeni ürünler ve yeni deneyimler çıkmış. Bu ürün deneyimlerinin nasıl olacağını hep birlikte kullanarak göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hoşunuza Gidebilir

Güçlü Bir Dijital Pazarlama Stratejisi Oluşturmak İçin Yapmanız Gerekenler

Çağımızın giderek değişmesiyle ve ihtiyaçlarımızın farklılaşmasıyla, beraber reklamcılık sektöründe de dijital platformlar, pazarlama dinamiklerine yön vermeye devam ediyor. Markanızın dijitalde yer alması ve ses getirebilmesi için dijital pazarlama stratejileri üzerinde yoğunlaşmanız gerekiyor.…
Devamını Oku

Yeni Başlayanlar için: Google Ads’de Uygulanması Gereken 5 Optimizasyon Önerisi ✅

Google Ads’in kapsamını, sertifika sınavlarından, aldığınız eğitimlerden, okuduğunuz makalelerden biliyorsunuz. Teoride anlatılan her şey bir mantığa dayalı ve güzel. Fakat hesap yönetmeye başladığınızda, Google Ads’e dair bilgi birikiminizin yetersiz kaldığını…
Devamını Oku